úterý 6. září 2016

Světlo

Světlo

Osamělá přítomnost.
Světla není nikdy dost.


Tmě se zvolna vyhýbám.
Jsme tu dva a ty jsi sám.

Mezi stromy prosvítá
noc že už je upitá.

Hrajeme si se stíny
příliš křehké neviny.

Letmý pohled do dálky
mění oči v korálky.

Budeme se spolu smát?
Nikdy. Nebo napořád.

Chci být sklíčko na zemi,
netrápit se frázemi.

.... ... .. . .. ... ....

Už tak dlouho jsem nezveřejnila básničku, že už zase nevím, co se k nim píše. Že bych napsala, o co v ní jde? To snad není třeba. Verš máme sdružený v malých dvouřádkových sločkách, rým občas ujde, občas chudý. Ale ani ve světě není každý bohatý.
Přes léto jsem napsala mnoho komplikovanějších básní. Někdy to prostě nejde jinak než takhle. Mám trému ze svých čtenářů. Jsem teď poněkud roztěkaná. Rozvrh máme sice moc pěkný, ale změnili nám vyučujícího na chemii a na matiku, a tak se můžu rozloučit s úspěchy v chemii a matice (ti předchozí profesoři chápali, jak moc jsem zpomalená, a měli se mnou trpělivost). Už se to ale pomalu začíná vyjasňovat. Letošní rok je mou derniérou pro mnoho přírodních věd, v nichž plavu už od začátku.
Ale ještě to nějak dokončit musím, a aby toho nebylo málo, dobrovolně jsem si vzala septakord a teď se lituji.
A tak raději vzpomínám na chvíle, které mě podnítily k psaní téhle básničky.

I
P. S.: Abychom měli v co doufat, co se týče tohoto blogu - tak příště by mohl přijít tag.

5 komentářů:

 1. No, ze mě mít trému rozhodně nemusíš, jelikož mně přijde úžasné všechno, co píšeš. Ale nevím, jestli ti to pomůže. :)
  Ta druhá sloka mi přijde úžasná asi si ji někam opíšu, kdyby ti to nevadilo. :D
  Problémy s matematikou a chemií chápu. My máme na obojí sice celkem dobré učitelky, ale já se třeba děsím toho, že nám ještě změní fyzikáře. Zatím máme našeho třídního, který je hrozně hodný a neskutečně benevolentní. A pokud dostaneme někdy někoho jiného, tak můj průměr půjde nejspíš hodně rychle ke dnu, jelikož tomu vůbec nerozumím. :D
  Zatím ale nikdo nic takového, pokud vím, neplánuje, tak dobrý.
  Zato nám letos přibyla Informatika - programování či co a jsem na to fakt zvědavá, protože si moc neumím představit, co se vlastně od nás bude očekávat.
  No nic, přeji hodně zdaru s matematikou a chemií. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky si myslím, že tréma ze čtenářů je zbytečná, protože v tvém okruhu se mimo jiné nacházím třeba já nebo Matty a my prostě tvou tvorbu zbožňujeme. :)
  Jsem asi s tímhle nemožná, ale místo nevinny jsem nejdřív četla jedno rýmující se slovo, které však vůbec není nevinné. Měla bych se stydět. :D Ono by to asi dost změnilo význam i tón básně. :D

  Taky budu letos s matikou a chemií, tak jako každoročně, bojovat. Tak hodně štěstí. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Je to krásna báseň, trému mať nemusíš. :) Veľmi sa mi páčia tie dvojveršia, to druhé asi najviac ale ako celok je ti skvelé.

  OdpovědětVymazat
 4. Tyjo, to je vážně moc krásný! Tvoje básničky se mi hrozně líbí, jsou vždycky takový jemný...:)

  OdpovědětVymazat
 5. Básnička je krásná, jednoduchými slovy vystihuje hluboké pocity. Já nikdy nedokázala psát poezii, takže obdivuju každého, kdo má pro to dar.

  OdpovědětVymazat