středa 10. srpna 2016

XIII. Když jsem naštvaná

Je léto a já už na vás dlouho nevychrlila žádné písničky. Což je možná dobře. Konečně jsem se přestala spoléhat na ty pitomé vycpávkové články, říkáte si; ale kdeže! Vidíte? Dnes jsem zpět s Hudební výzvou, kterou si sice vyplňuji dost po svém (nejsem na to moc hrdá), ale stejně ji chci tentokrát dokončit. To je důvod k naštvání, ne? A když vezmete v úvahu, že sem stále cpu ty stejné interprety, protože mé hudební obzory jsou úzké a nerozšiřitelné, musíte být pořádně naštvaní.
A hle, právě vám je určen tento článek! Když jsem naštvaná, poslouchám víceméně cokoliv, ale tomuhle dávám přednost.


Princess Chelsea, konkrétně přesně tuhle písničku, jsem vám už ukazovala, když jsem plnila výzvu poprvé. Alespoň vidíte, že některé věci se nemění. Třeba já a má záliba v podivné, ale velmi chytlavé skladbě se stále se opakujícím motivem a textem.

Halsey je skvělá na naštvané chvíle, protože ona sama se podle všeho snaží lidi provokovat a mírně štvát. A mnoho lidí tím opravdu rozčiluje, jak jsem se dozvěděla (v jednom videu, na něž jsem vás chtěla odkázat, ale neexistuje?!?). Já na její osobnost vlastně nemám názor. Je vcelku hezká a její hudba se mi líbí, toť vše. Gasoline je hned po Control má oblíbená píseň od Halsey.

Když nepomůže nic jiného, úchylný méďa to má v kapse. Tato písnička pochází od stejných tvůrců jako trojdílný The Duck Song (dějově obdoba našeho vtipu o zajíčkovi, který chce mrkvovou zmrzlinu). Najdete v klipu kachnu?
Lidé v komentářích na youtube tvrdí, že medvídek je úchylný, protože si ty kalhoty prostě neoblíkne - já v něm vidím trochu své postupy; někdo se mě zeptá na naprostou banalitu každodenního života a já na něho vychrlím filozofické pojednání o světě, ale ve výsledku stejně nic neudělám. No nic, tahle písnička je tak divná, že mi zlepšuje náladu.

Na závěr si pusťte Unicorna, protože kdo by byl naštvaný? A kdo by se po poslechu této pozoruhodné písně necítil jako jednorožec? Mimochodem, Rarity je stále má nejoblíbenější postava z My Little Pony. I když s ní nesdílím MBTI typ.

Momentálně jsem na prázdninách. Ale vrátím se a se mnou další více či méně (spíš méně) vynalézavé články. Například bych se ráda zapojila do tagu Liebster blog award, ale nebojte, nikoho z vás nenominuji, to bych vám neudělala. A na (S)novou výzvu nezapomínám, však na všechno přijde čas.

Užívejte si léto v mezích možností a nebojte se naštvat, protože i to je potřeba.
I

4 komentáře:

 1. Taky jsem teď nezávisle na tobě publikovala hudební článek, asi na to přišlo období.
  Docela ti závidím, že dokážeš poslouchat poměrně klidné písně, když jsi naštvaná, já mívám spíš takovou potřebu tu frustraci (jelikož se většinou jedná o frustraci) ze sebe dostat. Takže většinou dojde na Pink (protože So what mě nikdy neomrzí) a nebo na něco ještě víc rockového. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já tak obecně neposlouchám tvrdou hudbu. Nějak jsem se s ní nikdy nesžila, navíc kdybych ji poslouchala naštvaná, naštvala bych se nejspíš ještě více. :) (Nejtvrdší hudba, kterou jsem kdy poslouchala, byla Avril :) )

   Vymazat
 2. Tak trochu obdivuji každého, kdo je schopen tvrdou hudbu vůbec rozeznat od měkké (to označení se nejspíš nepoužívá, ale chápeme se). Vážně. Nevím, nějak mi nepřijde až tak tvrdá, jak by asi měla, nebo co; většina těch písniček podle mě nemá melodii nebo rytmus nebo na čem to vlastně záleží zase tak rozdílnou. Ale asi jsem jedna z mála, komu to tak přijde.

  A docela se mi líbila Gaseline, mimochodem. Dokonce jsem si ji pustila celou, to je u mě úspěch :).

  OdpovědětVymazat
 3. Mě naštve jak kdy jak co. Někdy třeba prostý fakt, že mi v mobilu nenaskakují písničky, na které mám chuť (samozřejmě nevím, na co mám chuť, o to je to víc k naštvání), nebo že se na youtube pořád pouštějí reklamy, hlavně ty nejdebilnější nejdou vypnout nebo nějak urychlit. Ale samotná hudba jako taková mě neštve, pokud to není gangamstyle. :D

  A Unicorna jsem si stáhla do mobilu, stejně tak to Ljubi ljubi I love you. :D

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.