neděle 19. června 2016

XII. Hudební guilty pleasure

Poslední dobou je tento blog samá Hudební výzva, že? To proto, že je jaro a nápady mě opouští. Vlastně mě opouští skoro všechno, včetně schopnosti psát. Nedávno jsem napsala článek do školního časopisu a to jako by mě naprosto vyčerpalo. Takže ve výsledku jsem docela ráda, že jsem nezvládla postoupit do státního kola OČJ. I když jsem tam původně hrozně chtěla, a tak dále, znáte to.
No nic, tohle nikoho nezajímá. Raději přejdu rovnou k meritu věci, ehm, k děsně vznešené záležitosti, a tou jsou písničky, které poslouchám, aniž bych je brala vážně, respektive, aniž bych se s nimi někde chlubila. Až na tento článek - ten jim totiž bude věnován. Seznamte se: má hudební guilty pleasure.


Poslouchám je, když je mi nejlíp, i když mi není nejlíp. Občas potřebuji intelektuálně vypnout a jindy zas zamyslet se nad něčím, co by jakákoliv normální píseň rušila. Jindy zas jen nechci poslouchat ticho, jako třeba dnes. (Mám totiž zavřená okna, neboť neumím vyhánět hmyzy z pokoje.) A proto píšu tento článek. Juch juch (moc mi to veselí nejde).

Už si nepamatuji, kdy jsem na tento song narazila, a vlastně jsem si dosud nevyhledala jeho text a význam. Ale od začátku se mi to líbilo. Arianu znám ze seriálu Victorious a Sam & Cat (kdo je tady úchylný na kanál Nickelodeon?) a zdá se mi hrozně roztomilá, i když teď už je z ní mírně lascivní zpěvačka a nebezpečná žena. Popular Song má skvělou melodii, poněkud chytlavou, což se týče asi většiny písní v tomto článku...

Tuto roztomilou, mírumilovnou písničku jsem slyšela jednou ve škole a pak jsem si ji musela najít, protože mě zajímal text. A taky ta skvělá animace. Popravdě, textu stále nerozumím, když to tak poslouchám. Je to hrozně rychlé a poslechy mi nikdy nešly. Ale povšimněte si, že zpěvák vyslovuje "ll" jako "ž" - a to je prostě děsně cute. (Myslím, že se tak mluví v Jižní Americe.)


Když jsem na tento song narazila, byla jsem nadšená, protože text je prostě geniální. No dobře, je to věc názoru, může se vám zdát i naprosto hloupý a ničím neobohacující, ale kdo nepotřebuje vědět, jak lze zpracovat kokosovou palmu?
Toto video je nejspíš "oficiální klip" a je prostě bezva. Ovšem řekla bych, že ač se jedná o takovou hloupost, vokální provedení je dost profesionální. (I když já žádný profík nejsem, abych to soudila, samozřejmě.)

Moc nevím, co se dá napsat k Pink Fluffy Unicorns Dancing On Rainbows. Snad jen, že Flufflepuff není postavou ze seriálu My Little Pony: Friendship Is Magic, jedná se snad o jakýsi fan art. Ale je roztomilá.
MLP: FiM jsem už dost dlouho neviděla, poníky mám pořád stejně ráda, i když už nemám ikonky poníků v menu (to byly časy).Toto už je poslední položka seznamu - kanál Weebl's Stuff produkuje dokonalá animovaná videa nejen o zvířátkách. Když je mi nejhůř, a zrovna se mi neseká youtube, jako třeba dnes - tak tedy, když potřebuji zlepšit náladu, pustím si třeba Tlustého labradora, protože kdo z nás se nikdy necítil jako tlustý labrador? Nebo jako narval? Jestli se vám tyto dva klipy zalíbily, doporučuji se na tento kanál podívat, je tam toho plno.

Toť vše. Na konec tohoto veskrze zbytečného článku jen dodám, že mi pomalu končí školní povinnosti - už jenom jeden test, a taky budu mít za necelý měsíc narozeniny, na které se těším, protože konečně bude můj věk obsahovat číslici 7. Na nic se netěším, protože když se člověk na něco těší, většinou se to pokazí, ale možná, že během prázdnin nezemřu já ani tento blog.

Máte-li rádi instagram, můžete začít sledovat takový malý pseudo-umělecký počin, který jsem umístila na vlny této sociální sítě.

Tak... červen v plném proudu.
I

3 komentáře:

 1. To jsou perfektní písničky, hlavně ty ke konci! :D takový krásně šílený, úplně mi zvedly náladu :)

  OdpovědětVymazat
 2. Pink Fluffy Unicorns Dancing on Rainbows je boží! ♥ :D
  Popular song znám, vlastně se to poslouchá docela dobře. Některé z těchto bláznivých písniček už jsi mi kdysi posílala, je to na odreagování fakt dobrý. Nebo třeba k úklidu. To pak ani nevadí, že to běží pořád dokola. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Coconut je nejlepší! Ten sem poslouchala už tak 3 roky zpátky a nikdy mě neomrzel :D

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.