neděle 24. dubna 2016

Iris vybarvuje kytky

Jednoho krásného dne jsem si koupila omalovánky. Dlouho jsem odolávala pasivnímu nátlaku okolí, a nechtěla omalovánky, protože je měli všichni, a pak jsem si je nakonec obstarala, abych nebyla jediná, kdo je nemá. A taky jsem si říkala, že to musí mít něco do sebe, když teď téměř každá blogerka vybarvuje, a že to teda zkusím.
Původně jsem si chtěla koupit věhlasně známých 101 mandal pro hezký den, ale 101 motivů ze světa květin, taktéž omalovánky z nakladatelství CooBoo, se mi zalíbily o něco víc, protože květiny jsou přece jen konkrétnější a živější než mandaly, a já mám květiny ráda, i když se o ně moc neumím starat.
Zatím jsem jich vybarvila spíš méně než více. Většinou si pustím nějakou přihlouplou reality show a vybarvuji, abych relaxovala a zároveň se cítila trochu produktivně. Protože čím víc vybarvených stránek, tím delší článek! Takže je možné, že právě čtete první řádky série podobně roztahané, jako byl Destrukční deník.

Vybarvuji starými dřevěnými pastelkami Koh-I-Noor, takovou směsí, která se mi za mnoho let nahromadila v hrníčku. Jsou to pěkné syté barvy, ale možná že vás po několika stránkách omrzí, neb to jsou stále ty stejné odstíny. Ještě mám doma takové speciální pastelky, které mají tuhu složenou z několika odstínů, ale ty si už asi druhý rok šetřím na "někdy jindy". Možná se konečně odhodlám a něco s nimi vybarvím, zajímalo by mě, jak by to dopadlo.
A teď ty omalovánky, tedy.

První dvě stránky jsem vybarvila jako první, protože jsem měla pocit, že by to tak prostě mělo být. Citát se mi líbí, ale nedá mi to - zpočátku jsem si říkala, že by to přece mělo být naopak, nejdřív oči a pak srdce. Ale to tady teď řešit nechci.
Každopádně, pak už jsem si vybarvovala pěkně na přeskáčku, jak se mi zachtělo. Tak se to s omalovánkami dělá, ne?

Tahle se mi moc nelíbí. Ta mentolově zelená tomu dává takový příliš pralesní ráz. Ale chtěla jsem to zkusit, nevyšlo, nevadí.


Jablka mě potěšila - prostě, obrázky jsou tak různorodé, že ani plody nejsou opomenuty, a dokonce na jedné stránce jsem objevila i starý osamělý strom s houpací pneumatikou (ještě jsem ho nevybarvila, musím vymyslet, jak ho rozveselit).Stromy jsem vymyslela tak trochu duhové, aby to nebyla nuda.


Tahle mi zabrala několik dní. Možná je moc tmavá, a taky si můžete všimnout, že místy je taková počmáraná. Ale tak, jsou to omalovánky, ne umělecká díla.
Růže a tyhle roztomilé pokojové rostlinky se mi líbí asi nejvíc. Moje prsty nevypadají v záběru moc elegantně, ale chtěla jsem se vám nenápadně pochlubit se skvělým šedivým lakem. Vypadá jako třená niva.

Je to těžké, vybarvit stránku plnou listů tak, aby mě to bavilo. Ještě jich tam pár takových je. Docela výzva.Na tyhle dvě omalovánky padly asi tak tři černé fixy. Je mi to líto, ale chtěla jsem nějaký "speciální efekt", a i když to není moc dokonale začerněné, aspoň zdálky to tak vypadá. Příště to zkusím pastelkou.

Tato prozatím poslední stránka je taková omalovánka-neomalovánka, prostě pár čar. Ale líbí se mi ten design, a taky se mi na celém sešitě líbí, že se na jeho tvorbě očividně podílelo víc autorů, takže to není jednotvárné, a člověk si snadno vybere, na co má náladu. I když, kdo by neměl náladu na kytky. Kytky jsou milé, hezké, nemluví a občas i voní.

Když jsem byla malá, měla jsem plno sešitů s omalovánkami, asi jako každé dítě. Pamatuji si na ty, které měly ke každému obrázku předlohu, jak by to mělo vypadat vybarvené. Nikdy jsem si nebyla úplně jistá, jestli si to mám vybarvit po svém, nebo se držet předlohy, protože když jsem se držela předlohy, byla to trochu nuda, ale když jsem se jí nedržela, měla jsem pocit, že to dělám špatně. Jednou jsem byla na návštěvě u kamarádky, ta mi půjčila svoje omalovánky s princeznami, a pak byla hrozně naštvaná, když jsem použila jiné barvy, než ty z té zpropadené předlohy. Zkrátka, tyhle nepochopitelné dusiče dětské kreativity podle mě rušily všechno kouzlo omalovánek. Dost se mi ulevilo, když jsem zjistila, že v těch novodobých už nejsou.
A když jsem u toho vybarvování, jednou jsem v knihkupectví viděla velkou knihu omalovánek s pražskými budovami. Musím si to koupit! Je to tak geniální nápad.

Dneska to nebylo moc písmenek, ale zase jsem se dokopala k přetažení fotek z foťáku do počítače a to se snad taky počítá. Až budu mít další vybarvené listy, uvidíme se znova!
Přeji pěkný konec dubna
I.

9 komentářů:

 1. Wow, to je nádherné! Ty květiny jsou asi i hezčí, než ty mandaly. :) Kdybych už neměla ty, tak si po tvém článku seženu tohle. :)
  A ta, jak tam máš tu mentolovou, tak ta se mi náhodou hrozně moc líbí!
  A je supr nápad, dělat černé pozadí, vůbec mě to nenapadlo, a přitom to dělá opravdu parádní efekt!
  Ty pokojové rostlinky se mi asi taky líbí nejvíc, jsou hrozně roztomilé. Mám obecně ráda sukulenty, kaktusy a domácí potvory. Jo a ten lak - je hrozně pěknej, říkala jsem si, hned, jak jsem tu fotku viděla. Fakt vypadá jako třená niva. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se tvoje omalovánky strašně moc líbí. Jsou skvělé. Nádherné barvy, to stínování. Prostě z toho kouká čas a umělec. :)
  Taky se mi ta mentolová líbí a všechny ty barvy obecně mi přijdou dobře vyvážené a tak nějak... tebe odrážející. :) Lak máš pěknej. Někdy bych si taky mohla nalakovat nehty. :D
  Omalovánky s budovami by mohly být zajímavé, ale bacha - dost obtížně se vybarvují, protože se tak nějak musíš držet barevné předlohy a i když ne, stejně nemáš moc možností vybarvit to, aby to pořád vypadalo důstojně a třeba historicky. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, ale vystínovaného tam nemám fakt nic, ani jsem se o to nepokoušela :D

   Vymazat
 3. Moc pěkné. Omalovánky mám také, sice jiné, ale to je jedno :-) dneska jsem vybarvila obrázek a dala na instagram, bohužel na vybarvování není moc času :-/
  goodmoda.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Krásně vybarvené omalovánky! :) Jsi moc šikovná. Květinové motivy jsou nádherné :).

  OdpovědětVymazat
 5. On ještě někdo má tyhle staré koh-i-noorky! Ty mě překvapuješ! Mimochodem můj favoriat jsou jablka a ta modrá květina, co nevím, jak se jmenuje, i když ji máme na zahradě... Aspoň myslím :D Těším se na další omalovánky!

  OdpovědětVymazat
 6. Krásný. Nemůžu se na to vynadívat. ♡

  OdpovědětVymazat
 7. Strašně se mi líbí ty stínovaně vybarvené. Občas jsem se o nějaké takové stínování pokoušela, ale většinou to nedopadlo dobře. :D
  Jinak, také mám ráda, když jsou autoři různí a tak jsou omalovánky v různém stylu. To pak člověk nevidí pořád ty stejné tvary a omalovávání je tím takové živější. Mamka moc ráda vybarvuje kytky, říká, že je to pro ni lepší, když má takhle něco konkrétního, než kdyby to byly jen suché abstraktní tvary. :D

  OdpovědětVymazat
 8. Moc hezky vymalované! Mně se nejvíc líbí ta s tím černým podkladem, ale i ta "počmáraná", jak říkáš, se mi hodně líbí. Vypadá to moc zajímavě... Možná si taky někdy pořídím takovéto omalovánky, ale já u toho skoro nikdy nevydržím :D

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.