neděle 24. ledna 2016

Skeptik

Nebe nesplývá s mořem. Proč to říkáte? Hloupí nepraktičtí umělci. Nevidíte snad ten předěl? Jiný odstín. Na nebi nejsou vlny. Líní filosofové. Snaží se napasovat tolik blábolů na nepopiratelné pravdy. Vidíte tam v dáli, to je Slunce, žhavá hvězda, a uvnitř hrudi bije srdce, které pumpuje krev, a nemá na práci nic jiného, než nás mechanicky držet při životě. Nic.
Kdysi jsem se také přátelil s ozvěnou, ale ty časy jsou pryč a dnes tu stojím, nic než orgány a tep, v černé a v smrtelné racionální agónii. Vidím život ve vší nahotě, nemůžu ho měnit. 
Chci být kapkou nebe.

. . . . . . . . . . . . . .

Zadání (S)nové výzvy - Drabble a obrázek č. 2.
Mám ráda drabble, protože se jimi dá vyjádřit to samé, co básní nebo povídkou, jen intenzivněji. Možná jsem si tento útvar pojala trochu po svém; všimla jsem si, že většina mých drabble má podobnou grafickou strukturu; víceméně dva odstavce a oddělenou větičku na konci. (Třeba to bude pod-forma drabble, až umřu.)
Těchto sto slov jsem napsala jen tak. Obrázek se mi hrozně líbí a od první chvíle jsem věděla, že pro mě bude inspirativní. A věčný spor mezi poetikou a racionalitou bude naplňovat mé volné chvíle ještě dlouho.
Už zas píšu komentář delší než to drabble. Ukončím to. Mějte se hezky.
Iris :V

8 komentářů:

 1. Wow! Nádherně a procítěně napsané. Moc se mi líbí tvé výrazy, přirovnání, skryté významy... :)

  Mirime (Karolína Kahounová)
  karolina-kahounova.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Skutočne pekný nápad aj voľba slov. Obrázok a drabble sa tematicky skvele zhodujú, palec hore :)

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělé drabble. Úplně jsem si to užila. O skeptikovi a přitom tak.. neskeptické nebo jak to říct. Umělecké. Trošku mi to připomnělo tu otázku spisovatelům z Jeptišky. Racionální pravda, nebo špetka koření do té pomíjivé existence? :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je moc nádherný Iris. Zarazila mě jen poslední věta - možná trochu moc poetická vlnka. První co mě napadlo: Chci být kapkou pravdy -> takže o sama na tom nejsem o nic líp :)
  Potom jsem si ale přečetla tvůj komentář. A je to moc krásné zachycení toho (odvěkého? vrozeného? nevyhnutelného?) sporu poetiky a skeptiky (odvolávám se) a tomu se asi Nikdo nedokáže ubránit.
  Děkuju za zvednutí nálady až nad obzor dnešního plytkého večera

  OdpovědětVymazat
 5. To je skvělý. Líbí se mi, jak ten člověk v zásadě shazuje všechny ty poetické řeči, ale sám je vlastně taky poeta, i když o sobě tvrdí pravý opak. Je to inspirativní.
  Docela mě pobavilo, jakým způsobem jsem se dostala na tvůj blog. Hledala jsem české stránky o MBTI, které by vůbec akceptovaly existenci kognitivních funkcí, a narazila jsem na tvůj starý blog. Zalíbilo se mi to, tak jsem si řekla, že to vypadá, že víš dokonce víc než já a že bych se z tvých článků mohla něčemu přiučit. (Třeba o momentech, kdy se člověk projevuje jako jeho "shadow type".) Pak jsem objevila tento blog. A hned jak vidím tu fotku, říkám si: "Vždyť to je ta holka, kterou sleduju na Tumblr!" :D
  Tak jsem ráda, že jsem došla až sem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O shadow typech bych se ještě mohla rozepsat, vidíš, děkuji ti za inspiraci. :) Já totiž moc nevím, co na toto téma lidi zajímá, tak jsem za každý návrh ráda.
   No vidíš, a já nemám ani tušení, která ty jsi! Jaký je tvůj tumblr, smím li se zeptat? :)

   Vymazat
 6. Kdybych tvůj blog snědla, byla bych potom inspirativní stejně jako on?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš to zkusit, ale řekla bych, že takový čin může přivést leda tak nevolnosti... hodně štěstí :)

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.