neděle 17. ledna 2016

Blog versus Blogspot

Všichni blogeři si snad alespoň jednou za svou internetovou kariéru položili otázku, jíž se hodlám zabývat v tomto článku. Tedy, pod kterou doménu se uchýlit? Všude se dají najít pozitiva i negativa a je jen věcí osobních preferencí, čemu dát přednost.
Jelikož jsem se nedávno, po pár letech strávených na platformě Blog.cz, poněkud impulzivně přesunula sem na Blogspot, řekla jsem si, že by možná stálo za to shrnout svoje dojmy do porovnávacího článku. Uvidíme, k čemu dospěji.


Ze začátku mi to bylo úplně jedno. Když jsem jako malá objevovala všemožná zákoutí internetu, kroky mého kurzoru mne přivedly na nápad založit si blog. Jelikož mi bylo osm let a o žádných blogových serverech jsem nic nevěděla, "slepá" volba padla na ČeskýBlog.cz, dnes již neexistující hosting. Moc si toho nepamatuji, tenkrát moje psaní nestálo za nic (dnes už to není k nalezení, ten blogísek). Jen si pamatuji svou zoufalou snahu o kultivaci designové šablony. Když se malá holčička vrtá v HTML kódech, nedopadá to dobře. Zkrátka, nebylo to moc uživatelsky přátelské, a rozhodně ne podle mých představ. Možná i proto jsem se rozhodla přesídlit na starý dobrý Blog.cz.

Tam jsem strávila asi pět let. Pět hezkých let. Během toho času jsem zažila nejmíň dva redesigny domovské stránky, založení webu Krásná.cz, přijetí děvčete jménem Lotti Biondi (??) do Autorského klubu, pokus o revoluci ze strany rozhozených členu AK, zrušení klubu, a pak už jen jakýsi úpadek a stagnaci a pitomé mluvící reklamy. Jelikož mám čas od času podivná nutkání ke změně, jednoho dne jsem se sbalila a utekla na Blogspot. A...

Přátelský systém
Blog.cz je nepochybně velice přátelský systém. Teď to neříkám ironicky, ač to tak možná vzhledem k předchozímu odstavci zní; Blog.cz je ideální pro začátky. Nastavení designu je jasné a není třeba disponovat pokročilými grafickými schopnostmi, aby si člověk vyrobil příjemný vzhled. Do menu si můžete našoupat co chcete (pomiňme to, že mně asi tak poslední rok nastavováni položek menu vůbec nefungovalo - to bylo asi v mém počítači nebo co), popřípadě si menu můžete udělat z volitelného horního boxu. Pamatujete na ty časy, kdy se "alternativní" menu psalo do profilu? Já jo, a měla jsem tam pixelky. Stránku si můžete zarovnat doleva, doprava nebo na střed a menu je možné dát vedle záhlaví, což je možnost, která na Blogspotu chybí.

Jinak je ale i Blogspot poměrně přátelská záležitost. Pravda, když jsem se tu vyskytla poprvé, byla jsem silně zmatena z nastavování designu, a nutno podotknout, že toto zmatení ještě zcela neopadlo. Nebýt Vlasty, která mi byla ochotná poradit s nastavením, můj blog asi takhle nevypadá. Bohužel jsem člověk, který potřebuje hodně změn hodně často, takže si svou oblíbenou šablonu Simple přetvářím téměř pořád. Rozvržení poskytuje mnoho možností, které člověk musí napřed prozkoumat, aby si hned nenastrkal do menu a do zápatí každou hloupost (protože to k tomu svádí).
Co se týče designu, samozřejmě zde je i možnost nainstalovat si už hotovou šablonu, ale do toho se mi moc nechce, protože většina mé radosti ze změn vzhledu pramení právě z toho, že si je patlám sama - ale třeba tyhle jsou přesně dle mého gusta a možná se jednou odhodlám k jejich instalaci.

Ohledně uživatelského "pohodlí" se mi taky líbí, že na Blogspotu můžete nastavit dobu zveřejnění článku do minulosti. Jedině díky této možnosti jsem si sem mohla přestěhovat velkou část archívu a nezahlcovat tím domovské stránky Bloglovinu.
Jako výhodu bych zmínila i webová písma, která si můžete nastavit třeba jako font názvu blogu nebo názvu příspěvku, ale bohužel u většiny z nich nejdou háčky a čárky, což je frustrující, mít je tak na dosah ruky a nemoct je použít.

Jakožto velkou výhodu jsem také přijala štítky. To je věc osobního vkusu a člověk se každodenně setká s mnohými zastánci rubrik, ale já víc kamarádím se štítky, protože moje články nemívají jen jedno téma a když je můžu zařadit například zároveň do básniček a do (S)nové výzvy, je to praktické jak pro mě, tak pro čtenáře.

Jazyk sem, jazyk tam
Popravdě jsem nikdy nechápala, proč není možné vyrobit slovenskou verzi administrace Blog.cz. Pravda, nevím, co přesně obnáší překlad administrace, ale snad by to nebyl takový problém, zvláště vzhledem k počtu slovenských uživatelů této české služby. Slovák na Blog.cz má dvě možnosti; buď si nechat administraci českou nebo si ji přenastavit do angličtiny, a ani jedno z toho není úplně... ideální. Mně by asi vadilo obojí. Navíc ty podivné bezpředmětné diskuse na téma "Slováci na Blog.cz", jež vždy jednou za čas někde vybují. Zkrátka, být Slovák, prchám z Blog.cz co nejrychleji můžu. (Jakkoliv mám slovenštinu ráda, ani mně by nevyhovovalo mít administraci slovenskou a psát česky.)
Tady na Blogspotu si člověk může mít jazyk jaký chce, a to je nepochybně velká výhoda.

Ta komunita, o které všichni mluvíme
Blog.cz má velkou, pestrou domovskou stránku (nebo tedy dříve měl??) a je mnohem pravděpodobnější, že se k vaší tvorbě přes ni někdo dostane. Abyste si vysloužili svou chvilku na výsluní, můžete třeba napsat článek k oficiálnímu Tématu týdne, nebo stvořit kontroverzní článek, který si vyslouží místo na titulce (ve společnosti hrozného obrázku a ještě horšího popisku). Nebo jste měli možnost dostat se do již zmiňovaného Autorského klubu, který už dobu doboucí neexistuje, ale články jeho členů se přesto doteď objevují na domovské stránce (jako nic proti těm autorům, ale když něco zruším, zruším to se vším všudy, ne snad?).
Po zrušení AK je jediným srdcem komunity trefně pojmenované Srdce Blogu. Pokud se tam něco děje s onou slavnou komunitou, je to další fáze jejího rozkladu. Budu teď hnusná a kritická a na Blog.cz bych si to jistě nedovolila, ale jelikož jsem již odešla (a nikdo na mě nebude vytahovat větu "Nelíbí se ti to, tak odejdi!"), tuto nepříjemnou část si neodpustím.

Nelíbí se mi, jak jedná Standa, vedoucí osoba celého hostingu. Nelíbí se mi, jak bez vysvětlení stopnul Autorský klub - ten zmiňuju dneska už asi popáté, ale už dlouho mi to leží v žaludku, i přesto, že jsem nikdy jeho členem nebyla. Není mi sympatické, jak je nepřátelský, když s ním někdo nesouhlasí - a přitom se mi ani moc nezdá, že by dělal něco pro to, aby s ním lidi souhlasili. Propaguje blogy mladých pěkných děvčat s esteticky potěšující fotografií v menu, dělá s nimi rozhovory a dává jejich články na titulku. Děvčata ho za to čas od času podpoří, když se s někým hádá v komentářích... no jo. (Mimochodem, všimněte si toho sloupečku oblíbených odkazů na Srdci blogu.)
Tohoto jsem si popravdě začala všímat až chvilku poté, co jsem z Blog.cz odešla. Rozhodla jsem se totiž i nadále navštěvovat domovskou stránku, byl by to prostě nezvyk, nechodit tam a nesledovat dění, a taky si občas rozkliknu nějaký článek z titulky, abych byla v obraze. Zachytila jsem na Srdci blogu diskusi pod článkem o volbě nového maskota Blog.cz - není podstatné, kdo se zrovna se Standou hádal, důležité je, že Standa se mi prostě zdá být napružený a hodně, hodně nemilý v situacích, kde by se dalo reagovat přinejmenším neutrálně. (Chtěla jsem tu diskusi najít, ale je smazaná?!)

Abych celou dobu neosočovala pouze Standu - on ten rozpad má i jiné viníky. Já sama nejsem typ, který by se zapojoval do komunitního dění, a takových lidí je dneska víc a víc. Funguje Klub Snílků, sdružující tvořivé autory z Blog.cz i jiných platforem (jednu dobu jsem byla jeho členem), existuje také Literární klub, o němž toho vlastně moc nevím, pak se vyrojilo pár dalších pokusů o obnovování komunity, z nich mne nejvíc bouchla do očí tato Elita Blogu (možná proto, že nesnáším elitářství?). Blogeři z nejznámějšího českého hostingu ale nemají žádnou oficiální podporu, takže bych se nedivila, kdyby se jednoho dne všichni sebrali a odešli.

Blogspotová komunita neexistuje. Ne tak prakticky jako ta blogová. Žádná domovská stránka, žádné téma týdne, žádná titulka. Očekávala jsem, že mi to bude chybět, ale ne. Na hlavní stránku Blog.cz ještě pořád občas zajdu, ale nemuset se přes ni pokaždé dostávat do administrace blogu je docela fajn. Cítím se tu tak hezky nezávisle. Nejsem součástí žádné nepříliš funkční komunity, nezodpovídám se nikomu za to, co píšu, Blogspot mi poskytuje technickou podporu a nic ode mě nechce. To mi vyhovuje.

Reklamy??!!
Rozkliknu blog a co nevidím? Mega reklamu překrývající polovinu okraje stránky. Rozkliknu jiný blog a co neslyším? Nějaký kámoš mi tam šeptá do ucha reklamní oznámení, což je docela stresující a lekavé, nejste-li na to připraveni (o tom, jak rychle to přiměje člověka zavřít byť zajímavý blog, ani nemluvě). Kde jsou ty časy, kdy se na Blog.cz dalo psát, aniž bychom pod filosofickým či psychologickým článkem měli reklamu na rovnání vybočených palců, tedy věc, která poněkud snižuje vážnost našeho sdělení? A samozřejmě se toto rozhořčení netýká jen hlubokomyslných článků. Overlay reklama se dá vypnout, díkybohu, ale ty ostatní tam jsou, a pokud vím, vypnou vám je, jen když máte nějaký hodně navštěvovaný blog.
Jak reklamy přibývaly, a jak se mi pod každým článkem objevovaly inzerce na zlepšení erekce (děkuji, nechci) nebo na jídelníček na míru, přestávalo se mi to líbit.
Takže raději Blogspot bez komunity a bez reklam, děkuji, dál to snad není třeba rozebírat.

Jiné možnosti
Kromě Českého blogu jsem nezkusila žádnou jinou platformu, kterou bych vám mohla doporučit. Snad jen tumblr, což je kapitola sama o sobě, skvělá sociální síť, avšak poměrně nevhodná k vedení standardního blogu. Existuje Wordpress, s nímž ale nemám vůbec žádnou zkušenost. Stejně tak všelijaké Estránky či Píše.cz nebo Webnode. Tento odstaveček sem zařazuji, protože mě zajímají vaše zkušenosti z těchto domén. Co nejvíce vyhovuje vám? Asi se neplánuji znova přesouvat a ztrácet se v dalším systému, jen si chci rozšířit obzor.

Abych to shrnula, vypadá to, že pouze kydám špínu na Blog.cz. Což bych nerada, protože jsem tam měla blog velice dlouho a nebýt tohoto hostingu, nikdy bych se nedostala sem a nepsala bych tento rýpavý srovnávací článek. Pravda je, že se Blog.cz za dobu své existence docela změnil a já se taky změnila a potřebovala jsem větší autonomii a míň věcí, které mě vytáčí. Taky jsem po těch letech už chtěla změnu. Překvapilo mě, kolik čtenářů jsem neztratila, takže vám všem moc děkuji.
Jaký máte názor na věc? Na jaké doméně jste začínali?

Přeji hodně štěstí do dalšího týdne.
Iris :V

24 komentářů:

 1. Já jsem byla několik let věrná Blog.cz, ale teď jsem spokojená s Bloggerem. Neumím si teda vůbec vytvořit nějaký pěkný design, ale jinak jsem s ním spokojenější. Na mé stránce není 20 reklam, které člověka jen otravují, nemám problém s vydáváním článků a správným zobrazováním nastaveného vzhledu.

  Jo, Standa... Vůbec nechápu, podle čeho jsou vybírány blogy do Blogu dne a ty 3 články dne (bych to nazvala). Protože to jsou někdy takové hrůzy, nesmyslnosti a kraviny....
  Článek bych určitě nebrala jako házení špíny na Blog.cz. Vše, co jsi uvedla jako určitá negativa, je pravda.

  Včera jsem přesně na tohle téma zveřejnila článek...A po přečtení toho tvého se za něj, dá se říct, stydím (ani nevím, že je AK zrušený?! Kdy se to stalo? :D).

  (odchází se zahrabat hluboko pod zem)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě jsem se podívala na tvůj blog a máš skvělý design!!
   No vida, hned si to jdu přečíst :) Přísahám, že jsem od tebe neokopírovala nápad, článek jsem plánovala už dlouho, i když je to zvláštní, dva stejné nápady v stejnou dobu :)
   Co se AK týče, poslední článek je tam z 25. 12. 2014, komentáře jsou uzavřeny, prostě to úplně vymřelo. :/
   Děkuji moc za komentář :)

   Vymazat
  2. Děkuji za pochvalu, ale je takový obyčejný (oproti tomu, co jsem uměla vytvořit na Blog.cz :D)

   Vůbec si nemyslím, že jsi okopírovala nápad! :) Já jsem ten článek měla rozepsaný tak půl roku, než jsem se konečně dokopala k tomu, to vydat a shodou okolností to bylo včera :D

   Vymazat
 2. Přemýšlím nad přesunem..
  Ale myslím, že s mou aktivitou to doklepu přinejmenším do prázdnin a pak se uvidí... Budu prozkoumávat a zkoušet..
  Ale už jednou jsem se o změnu pokusila. Nedopadlo to, nesedlo mi to...

  OdpovědětVymazat
 3. Fakt s tebou souhlasím. :)
  Já jsem asi začínala na blog.cz, co asi, určitě, v roce 2008 jsem si založila se spolužačkou první blog viv-and-mary.blog.cz nebo tak nějak. Vím, že nám tam moje mamka jednou psala recept na bramborovou kaši. :D Pak jsem střídala desítky blogů na blog.cz, ale měla jsem několikrát i Estránky a snad i jiné domény, ale ty jsem moc nepochopila.
  U estranek je dobré, že tam máš úvodní stránku a pak si všechno můžeš dát do chlívečků. Klidně bych tam někdy měla něco ve stylu knižního blogu, ale normální blog asi ne, protože na to je to moc "oficiální", jestli mi rozumíš. Prostě to není takové osobní místečko. :)
  Naopak blogspot mi maximálně vyhovuje. Hele, dá se tady nastavit úplně všechno, včetně těch zarovnání a menu vedle záhlaví atp., jen se to musí umět. Já to neumím, ale spousta lidí, co se v HTML a CSS kódech vyznají, si můžou s blogspotem dělat, co chtějí. To mě na tom fascinuje, na blog.cz máš možnosti dost omezené, i když je to tam jednoduché a příznivější pro začátečníky a tak. :)

  Co se dění na blog.cz týče, občas ho sleduji, ale spíš ne. Nepřestala jsem sledovat blogy na blog.cz, co jsem sledovala předtím, na hlavní stránku se taky občas podívám (pravda, většinou mě tam odkážeš ty), ale do diskuzí už se moc nezapojuju a prostě si jen říkám, jak to tam (bohužel, protože mi celý koncept toho přišel skvělý) upadá.

  Moc povedený článek, taky bych ten svůj měla někdy napsat. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem ráda, že už blog.cz hodně dlouho nepoužívám :D :)

  OdpovědětVymazat
 5. Já začala před, no, teoreticky už před šesti lety na Blog.cz, kde se mi to líbilo a vlastně jsem si do loňského roku ani nepomyslela, že bych se mohla přestěhovat a chtěla jsem tam vydržet, ale to nepřátelství, co čišelo ze Standy, vyhození z AK (do dneška vlastně neznám ten pravý důvod, ale jsem ráda, že už mě to netrápí), naprosté ignorování ze strany Standy. A taky, prostě jsem potřebovala větší nezávislost, větší kontrolu nad svým blogováním. A zvykla jsem si vlastně i překvapivě rychle. :)
  Líbí se mi dvě menu, což na Blog.cz bylo nemožné a tak celkově jsem tady daleko spokojenější. :)

  Co se týče toho propagování těch blogerek, tak jsem před časem četla na Srdci blogu jakýsi článek o tom, na co je hrdý a na co ne a k tomu propagování Dominiky Novákové, například, by se už nevrátil. Svým způsobem mě tím článkem uklidnil (nebo jak bych to řekla) a já tak do nového roku mohla vstoupit s čistou hlavou. :)
  Nicméně, před pár dny mě dost překvapilo vyhození Terky Matouškové z Autorského klubu, což naprosto nechápu... (ať už AK funguje či nikoliv, stejně bych nepochopila důvod)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Temnářka vyhozena? Sice její blog nečtu, neoslovil mě on ani její tvorba, ale jak by spisovatelka mohla být vyhozena z autorského klubu? No, to mi hlava nebere. Zvlášť taková blogerská stálice, co snad pamatuje ty největší hvězdy blog.cz

   Vymazat
 6. Úpadku blogu.cz v součastné době napomáhá nejvíc Stanislav. Jeho chování je absolutně, ale absolutně a totálně šílený vzhledem k tomu, že blogeři jsou jeho ZÁKAZNÍCI, ne žádní zatracení kámoši anebo lidi, ke kterým se může chovat jak se k nim chová, protože o nic nejde. Já od něj zažila všechno možný a před nějakou dobou jsem taky skončila na blog.cz, ale po tom, co jsem viděla v posledních dnech a taky slyšela od pár lidí už teď fakt začínám přemýšlet o tom, že si najdu kontakt na někoho z Novy kdo je nad ním (a nejsem jediná, kdo o tom píše, viděla jsem to někoho v komentech řešit a jedna moje známá by mě v tom taky podpořila) a oznámit jim co všechno vedoucí blog.cz vyvádí a JAK SE CHOVÁ K ZÁKAZNÍKŮM. Myslím, že by měl Standa poznat, že to fakt není v pořádku a trochu "dostat na prdel" za to svoje chování. Protože něco takového na největším českém blogovém serveru (blogspot a wordpress přeci jen nejsou čistě české) je fakt neslýchaný.

  OdpovědětVymazat
 7. Díky za tenhle článek, jako "stále-nepřesunutá-Magdaléna" ho oceňuju ještě víc. :-)
  .
  Nejdřív asi zareaguju na předposlední odstavec - mám zkušenosti snad se všemi hostingy, i když často pouze minimální. Estranky mi nikdy nevyhovovaly, zkoušela jsem je asi jako 10letá a pamatuju si, jak strašně komplikované bylo vložit tam obrázek či fotku. A jak už napsala Vlasta, působí hodně formálně. Mám pocit, že jsem zkoušela i Webnode, ale nepřišlo mi to jako něco, čím má cenu se zabývat déle. Za mě je určitě TOP Wordpress. Mám tam vytvořenou šablonu, která mi přijde fakt super a celý ten systém není vůbec špatný, jen to chce maličko cviku. Nevýhoda je, že spousta možnost úprav je placená. Zjistila jsem, že ale existuje ještě "nadřazený Wordpress" (nevím jak se tomu říká přesně, rozdíl je v tom, že jedno tvoříš on-line, je to jednodušší, ale placené.. kdežto to druhé si snad musíš stáhnout do PC a musíš si koupit doménu)... Já jsem právě tehdy uvažovala o vlastní doméně a nějak jsem se do toho zamotala, takže to nakonec s nástupem na VŠ padlo úplně.
  .
  Musím se přiznat, že nebýt v AK, tak už jsem asi taky odešla. Reklamy mě štvou. Na druhou stranu je ale pohodlné, že se moje články ukazují na titulce. (Ale naprosto souhlasím s tebou, že když zrušit, tak.... protože takhle je to dost nefér)
  Kdysi jsem si vytvářela blog i na blogspotu, ale hrozně mi vadilo, jak je to přes google všechno propojené - s gmailem, Picassou a se vším. Dnes už bych to možná neviděla tak negativně, ale tenkrát to byl dost velkej problém. Rovněž jsem měla i nějakou neschopnost jednoduše vkládat fotky, takže to taky padlo. A navíc jsem hrozně líná učit se nějakému novému nastaveí designu - i když ty šablony, co jsi našla, jsou naprosto kouzelný :3 - takže to možná zkusím v únoru znovu.
  .
  Jinak co se týče rubrik v horním boxu, to by na blogspotu taky mělo jít, ne? Mám pocit, že jsem to dělala právě nějak přes ty štítky. Myslím, že to má právě i Vlasta.
  .
  Btw, víš co je moje největší láska na Wordpressu? Můžeš mít menu i štítky dohromady, můžeš mít dokonce i několik menu. A HLAVNĚ! Můžeš mít rubriky s rozbalovacím menu - to byl důvod, proč jsem fakt málem přešla :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně že rubriky v horním boxu jdou, když si tam dáš lištu se stránkama nebo textové pole :) taky jsem to tam měla, ale k aktuálnímu záhlaví se mi to moc nehodilo, tak jsem to odstranila.
   Wordpress je pro mě velká neznámá. Několik menu, brrr, to by se mi asi nelíbilo :D Mám raději přehlednost a jednoduchost (i když, ne že by se to s několika menu nedalo zařídit přehledně, to říct nechci.)
   Změnu určitě! :) Blogspot je fajn. Upřímně jsem nečekala, že to tady bude tak přehledné. :)

   Vymazat
  2. Tady je myšleno to drop-down menu, co jsem si taky jednou dala práci a nastavila si ho. :D

   Vymazat
 8. Autorský klub byl před několika dny obnoven; Standa přijme každého, kdo se přihlásí a splňuje podmínky. Přiznám se, že i já se do něj přihlásila, avšak když se na to dívám zpětně, bylo to dost unáhlené rozhodnutí a přihlášku asi určitě stáhnu. Na jejím podání jsem prakticky vůbec nepřemýšlela, řekla jsem si, proč to nezkusit, že by mi to mohlo přivést další věrné čtenáře... No, byla to obrovská chyba, které dost lituji.
  Co mi ale sakra pije krev je to, že to Standa nebyl schopen vyhlásit oficiálně, takže o 'znovuzrození' AK ví pár lidí. Prostě jen v jednom z nejnovějších článků na Srdci Blogu přišla v komentářích řeč - mám pocit, že to byl dotaz, zda bude klub ještě někdy funkční - ohledně Autorského klubu, a Standa na jeden z nich jen tak mimochodem odepsal, že přihlašování bylo znovu otevřeno a on přijme každého, jehož blog bude splňovat všechny podmínky.
  Také mi vadí ty vyhazovy kvalitních blogů, ale to asi každému a bylo to už omleté tolikrát, že blíže se k tomu vyjadřovat nebudu. Jen se děsím, kdy bude přijata některá z těch prudce inteligentních slečen, jejichž blogy jsou na Srdci mezi oblíbenými.

  O vybírání článků na titulku už vůbec nemluvím, člověk aby se pomalu styděl, že jeho článek se na hlavní stranu dostal.
  Jak kdysi podotkla jedna nejmenovaná blogerka - Standa si nejspíš prochází obdobím rozchodu a podle toho ten výběr vypadá :D

  Přesto však odchod z blog.cz v nejbližší době v plánu nemám; zkoušela jsem Blogspot i Webnode a ani jedno mi moc nevyhovovalo, takže tam asi zůstanu..

  Zabíječka tulipánů (zabijeckatulipanu.blog.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni, to jsou mi novinky. No, radši to ani nebudu moc komentovat. Ty čachry a techtle okolo AK byly tak nějak alarmující už před ukončením, pak to beze slova skončilo a teď se to znova neoficiálně rozjíždí? Božíčku.
   Já měla k tomu klubu vždy takový roztržitý vztah. Zároveň jsem tam chtěla patřit, protože tam byli všichni nejlepší a nejrespektovanější blogeři a chtěla jsem mít nějak "potvrzeno", že moje články za něco stojí (v to jsem věřila). Přihlášku jsem si podávala dvakrát. Poprvé mě nepřijali, protože jsem byla hrozná blogerka, a o pár let později taky ne, protože... no, myslela jsem, že je to kvůli špatné kvalitě mých článků, ale pak Standa přijal Niky Scary a ehm, možná mám jen moc velké sebevědomí, ale... já aspoň umím psát česky!! :D Navíc všechny ty záležitosti okolo revoluce (jako, já jsem furt tak nějak revolučně naladěná, ale tohle se mi zdálo opravdu přehnané, kvůli hlouposti)... Postupně se mi ani moc nechtělo patřit do AK.
   Jako, já tímhle článkem rozhodně nechtěla nikoho odradit od vstupu do (exhumovaného) AK. :) Já jsem vůči všem klubům poněkud skeptická, zároveň obdivuji každého, kdo v klubech umí fungovat a setrvat :)
   Zrovna na tvém blogu mě ta obří reklama přepláclá přes ten hezký nový design vyloženě irituje! Je to drzost, takhle ničit blogy po vzhledové stránce.

   Vymazat
 9. Zdravím, ve světě blogování se pohybuji už také poměrně dlouho a mým prvním pokusem o tvorbu nějaké webové stránky byla stránka už ani nevím o čem na webnode. Webnode je jednoduché a praktické, avšak pro blogování naprosto nepoužitelné, protože se tam nezobrazují jednotlivé články podle nejnovějších, jak je to všude jinde, ale opravdu se jedná o klasické webové stránky. Mou další obětí se stal blog.cz, ten nebyl podle mě úplně špatný, hlavně byl pro používání velmi jednoduchý a mně to tehdy stačilo. Zkoušela jsem i blogger, ale s tím jsem si nikdy nepadla do noty. Nyní mám svůj blog vytvoření přes wordpress, na který nedám dopustit.

  OdpovědětVymazat
 10. Nejvic me na blog.cz stvou ty reklamy, to je vazne nekdy fakt na zabiti. Je mozna pravda, ze na blogspotu je to lepsi, ale odejit z blog.cz bych nechtela. Nevim proc, ale je to tak. Treba za par let zmenim nazor. :-) Jinak pekny a ctivy clanek. :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Jméno Niky Scary mi něco říká, ale o koho se přesně jedná si nevzpomenu; ono je to ale vlastně jedno, dovedu si to dost dobře představit.

  Tím jsi mě opravdu neodradila, mně došlo už předtím, že vstupovat tam byla chyba :) Prostě občas nejrpve jednám a až pak začnu myslet, no :D Tak nějak se mi nechce podporovat klub, který vypadá tak, jak vypadá. Možná, že před pár lety bych zůstala, ale dnes se mi do toho ve finále opravdu nechce...

  Jen tak mimochodem - Standa psal, že každý z autorských blogů, který se přihlásí, bude přijat během několika hodin, maximálně do druhého dne. A je velmi zajímavé, že přesně ta nejmenovaná blogerka, která je s ním prý schopná komunikovat už jen o mimozemšťanech, přijata dosud nebyla, kdežto blogeři s později sepsanou přihláškou a pravděpodobně neutrálními vztahy už tam dávno jsou... :D

  Reklamy nesnáším v jakékoli podobě, tím víc, když zakrývají můj blog, at to zní jak chce.

  Zabíječka tulipánů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do háje, měla to pochopitelně být reakce na tvůj komentář. Pardon.

   Vymazat
 12. Nojo, teď se dějí na blogu velké věci, čekám nějakou akci a komentářové bitvy a laviny článků a tak, fakt se něco děje! :D A nebo zase všechno zůstane bez komentáře tak jako předtím, Standa je opravdu... ehm, rozporuplný. Ale jak kdysi všechno a všechny ignoroval, tak od začátku tohoto roku začínám pozorovat komentáře i na různých blozích, tak nevím, jestli si chce vybudovat nějakou komunitu nebo snad oblíbenost tím, že něco komentuje? No, kdo ví, ale něco se bude dít, huuuuuuuu! :D
  Jinak, já o přesunu asi nikdy neuvažovala, líbí se mi tam, kde jsem. Jasně, všechno, co jsi napsala, je pravda. Ale já jsem už tak nějak zabydlená... a hlavně asi líná. Nevím, blogování už pro mě asi není jako dříve jednou z priorit, takže mi nevadí drobné ústupy a věci, které musím přehlížet nebo se jim přizpůsobovat. A hlavně, já v tuto chvíli nějakým záhadným způsobem v AK jsem a, nebudeme si nic nalhávat, to mi také přináší jistou propagaci a možnost, že mi na blog zavítá někdo, komu se tam zalíbí a já skrze komentáře třeba zase objevím někoho nového, kdo ví.
  No, těším se na to všechno, co se bude dít... nebo třeba nebude dít. :D

  OdpovědětVymazat
 13. Já mám radši blog.cz. Neseká se mi nebo tak, naučila jsem se tam tvořit designy a mám to tam rada. Já vyzkoušela jen blog.cz a webnode. Samozřejmě ale netvrdím, že někomu nemůže připadat lepší Blogspot.com. Zkrátka, každý má rád něco jiného...

  OdpovědětVymazat
 14. Pravdupovediac ja o presťahovaní uvažujem pomerne často. Síce dianie komunity príliš nevnímam, som hlavne členkou KS, ale veci, ktoré si spomenula hnevajú aj mňa. Stále uvažujem, či sa posunúť na lepší level blogovania, predsa len blogujem už takmer šesť rokov...

  OdpovědětVymazat
 15. Do té doby, dokud mě nechá Standa v Autorském klubu, budu na Blog.cz! :D Jinak na Blogspotu mě nově kromě omílané (skoro) žádné pořádně provázané komunity štve i nemožnost rozdělit nahrané fotky v administraci do podsložek :X

  OdpovědětVymazat
 16. Jsem ráda za takovéhle články. Minimálně to ulehčí situaci všem, kteří uvažují o změně (neskáčou do zcela neznámých vod). :-)

  Jen mě trochu překvapilo, že o Klubu Snílků mluvíš jako o minulosti. Já byla přesvědčená, že tam ještě patříš (a seznam členů mi zatím dává za pravdu).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) snažila jsem se, aby to bylo aspoň trochu objektivní :)
   No, věc se má tak, že s přestěhováním blogu jsem tam už svou novou adresu nepřihlásila, tak tam nejspíš už nepatřím. :)

   Vymazat