neděle 13. listopadu 2016

Nejen to

Věnováno M., protože bych mu toho tolik chtěla sdělit.

Nejen to

Tohle jsou má slova
psaná při hvězdách.
Nejsou ocelová,
přesto z nich jde strach.


Tohle jsou mé slzy,
které zapírám.
Možná pláču brzy.
Ještě nejsi sám.

Tohle jsou mé vrásky
ryté do tváří.
Osamělé svazky.
Cesta k oltáři.

Tohle jsou mé chvíle
těsně před spaním.
Zní to nahodile?
Možná přeháním.

Tohle je má sláva.
Míří ke hvězdám.
Poprvé to vzdávám,
naposled to vzdám.

- - - - - - - - -

Nikdo z vás o tom neví, ale zařekla jsem se, že už ode mě internet nikdy žádnou básničku neuvidí. Protože to si tak něco napíšete, dáte do toho kousek sebe, a pak jdete s mladou, přecitlivělou kůží na trh - a vrátíte se div ne na kost otrhaní, o kůži ani nemluvě. Prostě, nevím jak jsou na tom ostatní, ale mě se vždycky až příliš dotkne, když do mých básní nebo jiných textů někdo nekonstruktivně ryje. (Nedávno mě to zasáhlo již poněkolikáté.) Přiznejme si, že nemám ambice. Chci si psát pro sebe. Pro sebe a občas pro někoho. Jistě to pochopíte. Není na tom nic složitého.

No ale vidíte, tady máte básničku. Možná bych ji měla nechat chvíli uležet. Možná bych měla nechat uležet sebe. Ale deficit veršů mě už mírně zmáhá. A musela jsem něco udělat, než bude pozdě.
Nemusí být všechno pochopitelné.
I

5 komentářů:

 1. To je nádherné. A vlastne asi už nemám čo dodať, pretože keď si prídem sem k tebe prečítať nejakú báseň, tak to vždy stojí za to. Nádhera. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já chápu tvé důvody, proč nechceš zveřejňovat, ale jistě nejsem sama, kdo si myslí, že by byla strašná škoda už od tebe nic poetického nevidět. Ale třeba svůj talent uplatníš i v jiných oblastech, co já vím. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já někdy těžko snáším už jen to, že někdo nesouhlasí s mým názorem, takže tě naprosto chápu. A asi nejsem člověk, který by dokázal plně ocenit něčí poezii, i když se mi jeho dílo líbí, tak doufám, že jsem se tě někdy svým komentářem nějak nedotkla. (A tohle je podle mě moc pěkné, mimochodem.)

  OdpovědětVymazat
 4. Dost tě chápu. Když mi do toho někdo rýpne stylem tady ti moc nesedí rým nebo tady máš moc slabik, tak je mi to vlastně jedno. Ale člověk píše vždycky tak nějak o sobě a nebo o lidech co jsou mu blízcí, a když někdo rýpe do tohodle obsahu, úplně to není příjemný...
  Mě ale každopádně tvoje básničky přijdou fakt super! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Mně se tvé básničky líbí, přijdou mi takové... hluboké. Souhlasím s poslední větou tvého článku: "Nemusí být všechno pochopitelné." Sama píšu a často do svých textů vsazuji různé podvýznamy, skryté myšlenky, které ne všichni pochopí (ráda čtu "mezi řádky"). :) P. S. Povídka, již jsi uveřejnila před několika dny, se mi vážně zamlouvá. Je plná emocí a ta elegatní přirovnání... nemám nic než slova pochvaly :).

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.