čtvrtek 14. července 2016

Ocelové srdce

Mám ocelové srdce. Občas k užitku a jindy k zlosti. Ze dne na den pozoruji jeho nepatrnou korozi, a s každým ránem je těžší a těžší. Mám ocelové srdce. Takové srdce se nesnadno odemyká. S takovým srdcem se těžko miluje i opouští.
Člověk se se srdcem z oceli nenarodí. Jako malá jsem měla měkké, tvárné srdíčko, jako malinový dortík, jen ho nabrat na vidličku a rozkousnout. A to se také stalo. Život se neptá, jaké srdce chceme.
Mám ocelové srdce a dnes nemůžu usnout. Občas bych si přála ucítit svůj tep.

Někteří prosí za odpuštění, já si přeji schopnost odpustit.

.... ... .. . .. ... .... ... .. . .. ... ....

K tomuto drabble mám takové malé sdělení, které se týče mé tvorby, a jistě i ostatní tvorby, ale ta má je tím možná trochu moc prolezlá. Tedy, většinou vůbec nepíšu za sebe. Ať už píšu cokoliv, je pro mě příliš přímé sednout si a vychrlit ze sebe svoje starosti, a prezentovat je jako velkou literární tvorbu. Na to jsem si vedla deníčky (o tom, proč je to v minulém čase, zase někdy příště). Takže - buď se snažím něco sdělit, nebo prostě znít hezky. I to počítám za přínosné, když ne pro ostatní, tak alespoň pro sebe.

A celé toto sdělení mi vytanulo na mysl, když jsem si uvědomila, o čem je toto drabble, které jsem napsala v dobách pradávných.
I

5 komentářů:

 1. Tak tohle drabble se povedlo. Přirovnat srdce k oceli a ve stovce slov svá přirovnání zdůvodnit, to chce podle mě dávku kreativity, které se ti dostává ve velkém. Schopnost odpouštět je skoro magická, ale asi to není jen plus v životě člověka. Některé věci se odpustit nedají. :)
  Už jsem si asi trochu zvykla, že musím tebe a tvou tvorbu trochu distancovat od vzájemného možného propojení, které je tak typické pro mé počiny. Přesto však doufám, že tobě usínání problémy nedělá. :)

  (s)měj se!

  OdpovědětVymazat
 2. Páni, když jsem kdysi zkoušela psát drabble, tak se mi nikdy nepodařilo vecpat to, co jsem chtěla do toho omezeného limitu slov. A ten obrázek je taky úžasný!

  OdpovědětVymazat
 3. Bohužel myslím, že mám tendenci vidět propojení mezi tvorbou a autorem i tam, kde nejspíš vůbec nejsou, takové sdělení, jaké jsi napsala, je proto pro mě přínosem. :)
  Přesto, že já většinou taky nepíšu o sobě. No, já tak obecně moc nepíšu, takže těžko říct, o čem bych psala hlavně, kdybych psala.
  Jinak se mi to drabble moc líbí. Nejvíc ta část s tepem.
  Měj se pěkně. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je super, ale neřekla bych, že do mé tvorby a mého života vidíš víc než já. Ani já se v sobě nevyznám, tak to by bylo, aby ty jo. :) Pod tenhle článek jsem to napsala přesně proto, že by mohly vzniknout tendence propojovat toto drabble a můj život, a víšco, mně je to už jedno. Ale dík.

   Vymazat
 4. Nikdy mě nenapadlo se nad tím takhle zamyslet, ale líbí se mi to; mé srdce je momentálně nejspíš někde na hranici malinovosti a ocelovosti.

  [Prakticky stejný komentář jsem psala už před chvílí, ale odmítl se zobrazit... To jen kdyby se k tobě náhodou nějakým způsobem dostal.]

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.