sobota 2. ledna 2016

(S)nová výzva

Milí čtenáři,
vzpomínáte ještě na Hřejivou výzvu? Já jo. Během onoho půlroku jsem měla nejúrodnější období, co se tvorby týče. A nejen já. Do výzvy se tenkrát zapojilo nečekané množství lidí, na to, že původně jsme ji s Vlastou zamýšlely jako komorní záležitost. Nejen na našich blozích v rámci výzvy se zeleným logem vznikaly povídky, básničky, drabble, haiku a kdovíco ještě. Věřím, že tvůrčí zahřívání bavilo nejen mě.
S novým rokem je tu nová výzva. Přesněji (S)nová výzva. Stejně tvořivá, ale o něco volnější, možná trochu snovější. Jejím cílem je zasnít vás. Beze spěchu a podobných nepříjemností. Chcete-li si vyzkoušet rozmanité umělecké disciplíny a zpříjemnit si rok 2016, rozklikněte.

(S)nová výzva spočívá v tom, že máte zadaná témata (v rozmanité formě, za chvilku uvidíte), a formy, jimiž je budete zpracovávat. Je ale na vás, které téma si přiřadíte k jaké formě a v jakém pořadí budete postupovat; jedna z forem je bonusová a témat je o pár více než forem, takže vám některé zbydou a ta si můžete zpracovat jak chcete. Cílem je vyzkoušet si co nejvíce uměleckých forem a nechat se inspirovat.
Jelikož chceme, aby byla letošní výzva klidná se vším všudy, uzávěrka tohoto projektu je 2. 1. 2017. Do té doby se můžete zapojovat a psát dle libosti.
A o jaké formy a témata se jedná?
Obrázek č. 1
Obrázek č. 2
Obrázek č. 3
Obrázek č. 4
(Obrázky jsme vybraly mezi mými srdíčky na WeHeartIt.)
Ještě malá, ale důležitá věc k pravidlům; jelikož témat je více než forem, bylo by dobré, kdybyste si z nich vybrali alespoň jeden obrázek a jednu písničku. Aby to nebylo tak jednotvárné a abyste se zkusili inspirovat něčím vizuálním nebo k poslechu. Věřím, že to pro vás není žádné hrozné omezení a že vám to zas tak nevadí.

Budete-li se do (S)nové výzvy zapojovat, dejte mi vědět sem do komentářů, abych si mohla přečíst vaše výtvory (a také abych mohla shromáždit odkazy na blogy účastníků do závěrečného článku). A budeme rády, když si někam, buď pod články, nebo třeba do menu, hodíte náš úvodní obrázek.
Budeme moc rády za každého účastníka a za každé vele- či minidílo, jehož vzniku tato výzva pomůže.
Přeji hodně štěstí do nového roku.
Iris :V

21 komentářů:

 1. Snová výzva úspěšně započata. :3

  OdpovědětVymazat
 2. Jak už jsem psala u Vlasty, ta fotka k projektu je fakt skvělá! :) Hrozně inspirativní. Stejně tak váš projekt. Sice si nejsem úplně jistá, co z toho u mě bude, ale myslím, že fotografii a malbu/kresbu určitě nevynechám. ;)
  Taky haiku a úvaha mě láká. Horší to bude s povídkami a básněmi, ovšem aspoň budu mít chuť se překonávat.
  Takže se zapojuji. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem myslela, že lepší výzva než Hřejivá být namůže... A ona může! Jdu do toho! Jenom to spíš vezmu tak, že splním všechny úkoly a některé z forem použiju víckrát. Pokud jsem to dobře pochopila, tak můžu, ne? :D A držím vám palečky ať si to užijete a ať je účast hojná! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš, důležité je především splnění všech forem, ta zbylá témata si můžeš pojmout, jak chceš. :)

   Vymazat
  2. Tak jo, to snad zvládnu :)

   Vymazat
 4. Jůůůů. Budu přemýšlet... a možná se zapojím, případně pak dám vědět a tak. Zatím totiž nevím, jak na tom budu s časem, ono je to teď na vysoké hrozně nepěkně proměnlivé... Ale je pravda, že něco takového by mě/mou múzu mohlo solidně nakopnout. Vypadá to moc pěkně!

  OdpovědětVymazat
 5. Určitě se zapojím, je to skvělý nápad =)

  OdpovědětVymazat
 6. Jéé do této výzvy bych se ráda zapojila:)

  OdpovědětVymazat
 7. Určitý se zapojuji! Výzva vypadá opravdu úžasný a moc se těším na její plnění zvlášť na fotografii a kresbu/malbu. Jenom si budu muset zjistit, co je to vlastně haiku a jak se píše a taky si osvěžit druhy básní. Moc se ale těším! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc se omlouvám píšu to na mobilu. Mělo tam být: Určitě a úžasně.

   Vymazat
 8. Zní to dobře a líbí se mi, že výzva nemá přesně stanovené pořadí zadání, takže je na každém účastníkovi, jak se zapojí a kdy co vytvoří. Jdu do toho, články budu uveřejňovat na svém blogu. :)

  OdpovědětVymazat
 9. To se mi hodně líbí, takže jdu do toho! :) Díky, že organizujete něco tak zajímavého! V některých tématech to pro mě bude trochu výzva, v některých úplná premiéra, ale co, aspoň to bude o to zajímavější :). Ikonku si přidám na blog někdy do konce tohoto týdne :).

  OdpovědětVymazat
 10. Áno! Idem do toho!
  Veľmi rada tvorím a rozhodla som sa, že urobím z tejto výzvy sériu, pokiaľ to nebude vadiť :) Moje meno a blog je v popisku. :)

  OdpovědětVymazat
 11. Ďakujem za komentár a pripomienky. :) Mne prišlo, že niektoré témy by mohli byť aj pre youtuberov (tento druh "umenia" nepodporujem, ale začínam si zvykať, že sú známejší ako Hollywood.) Nuž je to váš projekt a vy musíte najlepšie vedieť pre koho je určený. :)
  Ďakujem tiež za postred o dátume. Úplne som na to zabudla! :O

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj,
  vím, že je to krapet se zpožděním, ale moc ráda bych se zapojila taky; vlastně, má Múza mě opustila už strašidelně dávno a já už několik měsíců nestvořila nic aspoň trochu tvůrčího. A fakt bych nerada, aby ona Múza lehla na pořád a už nikdy se neprobudila :). Takže díky za inspiraci, dokonce už se mi v hlavě rýsuje pár nápadů a i když nejsou nic moc a potřebují trochu doladit, myslím, že na moje poměry je to docela úspěch :).
  Pár z vybraných forem (fotografie, haiku, například) mě sice trochu děsí a netuším, jak se s nimi poperu, ale od toho se to jmenuje výzva, ne :D?

  Nic, nebudu vás zatěžovat svými výlevy; zkrátka a dobře, dnešním dnem se oficiálně zapojuji do (S)nové výzvy :)!

  OdpovědětVymazat
 13. Taky bych se ráda zapojila! Možná už je trochu pozdě, ale doufám, že to stihnu. Opravdu se mi tenhle nápad líbí. :)

  OdpovědětVymazat
 14. Zdravíčko, vaša výzva ma nesmierne zaujala. Leby som ju tak objavila skôr. :-(
  Každopádne sa ešte zapájam aj keď nie je šanca aby som ju splnila :-D No chcem sa ešte sa opýtať, či sa táto výzva bude opakovať? (Napr. ako Knižná výzva)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, děkujeme za zájem, ale opakovat se určitě nebude. Kdo by psal víckrát za sebou na stejné zadání?
   Ale to neznamená, že si nemůžeš tahle zadání vypůjčit a psát si na ně. Můžeš si to dát jako osobní výzvu na další rok. Stejně neplánujeme dělat žádné hromadné vyhodnocování, nebo tak. Za uvedení zdroje budeme vždy rády.

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.