pátek 18. prosince 2015

II. Písničky, které mě rozveselí

Snažím se nevystupovat příliš sluníčkově a optimisticky, protože by to byla póza. V reálném životě jsem spíš grumpy cat, ale i přesto poslouchám i veselé písničky. Veselé z mého pohledu. Možná rozveselím i vás. Dneska mám nějaký příliš hormonální den, takže do veselých písniček se mi docela chce.
Pojďte se se mnou podívat na druhý článek písničkové výzvy a poslechnout si něco, co čas od času pozvedne koutky dokonce i mně.
Tuhle písničku jsem si zamilovala už když jsem ji slyšela poprvé, a to už bude docela dlouhá doba, protože jsem ještě koukala na Óčko. Byla jsem nadšená z živé melodie, klipu, v němž se pořád něco děje, a taky z toho, jak je to originální (možná se mnou nebudete souhlasit, protože to samozřejmě není žádný vrchol umění - ale prostě to má šmrnc). Taky se mi líbí text. Trochu se v něm vidím. Vlastně, dnes jsem z Karmin stejně nadšená jako tenkrát. A líbí se mi její účes, pamatuji si, že kdysi jsem ho imitovala.
Prej že jsou všechny španělský písničky stejný. Pche, to určitě. Za ty roky studia španělštiny jsem se přesvědčila o tom, že v dnešní době opravdu nelze házet všechnu španělskou hudbu do pytle "španělská hudba a basta". Ale abych zas tolik neodbočovala. Julieta Venegas je taková milá a ač se k její hudbě neuchyluji příliš často, mám ji fakt ráda, dýchá z ní ta vyrovnanost, kterou nemám.
(Určitě všichni máme někoho, koho chceme i s citronem i solí.)Lenka je Australanka s českými kořeny. Taky je to skvělá hudebnice a nevím jak vám, ale mně většinou zvedne náladu. Tuhle písničku jsem kdysi dávno slyšela v kabince v New Yorkeru a pamatuju si, že jsem z ní byla nadšená a doma jsem si ji hledala ještě pěkně postaru, musela jsem vygooglit část textu a doufat, že jsem rozuměla správně. Lenka je super a její klipy jsou boží.


A  na konec ještě jedna, ke které snad ani nemusím mít žádný komentář.

Dneska jsem vám sem dala dokonce čtyři klipy, opravdové klipy, snad jste to ocenili, protože jindy vám cpu samá lyrics videa. Taky doufám, že jste si zlepšili náladu. A jestli ne, dejte si čoko, to pomáhá. Nebo doporučuji zasmát se wattpaďáckým fan fikcím o Superstáru. Minimálně tím zabijete čas.
Jo a jinak, omlouvám se, že vám vůbec nepíšu nic vánočního, ale já prostě ty svátky vůbec nijak neprožívám. Pravděpodobně vám zapomenu popřát, až se to bude blížit, takže vám jakoby přeju už teď. Užijte si tuhle bezvadnou zimu bez sněhu. Protože já zimy bez sněhu naprosto upřímně miluji.
(Celé znění mé modifikované výzvy najdete zde, abyste si mohli přečíst, co všechno ještě tady uslyšíte.)
Iris :V

3 komentáře:

 1. Tedy musím říct, že všechny mě nějaký způsobem zaujaly :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ani jednu jsem neznala, všechny jsem poslechla a jo, usmála jsem se nad nimi. Čokoládu nemám a cukroví je někde schované, tak už jen ty písničky mi zvednou náladu. :D
  Žádné písničky neházím do jednoho pytle, natož ty španělské. Statečně jsem ji vyslechla a byť jsem nerozuměla, líbí se mi. :)

  A mimochodem, od Karmin jsem si do mobilu stáhla Acapellu, takže je to oficiálně moje oblíbená písnička. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Já žádnou z těch písniček neznám, a to je tu teď poslouchám a jsou skvělý! Díky :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.