úterý 10. listopadu 2015

Detektivka

Hledala ho jako ztracenou ponožku nebo klíček od knihovny. Hledala ho v ulicích a halách; v davech i osamělých závětřích; na světle jako můra, ve tmě jako náměsíčná kočka. Hledala ho jako Javert vězně č. 24601.
Dalo by se říci, že ho hledala více než svoji vlastní podstatu, ostatně mizivou a nedůležitou. S přesvědčením, že až se opět shledají, stane se něco velkého; ohňostroj, duševní spojení, šťastný život až do smrti.
Sama sobě se divila, že nepřestává hledat a doufat. Smála se na kolemjdoucí, procházela se po světě s jediným jasným cílem - proměnit dnešky v zítřky.

Jenže pak se potkali.

Tohle není detektivka, ale drabble, které se jmenuje Detektivka. Drabble je útvar o sto slovech. Stále se snažím přijít na to, jak se to vyslovuje. Nevíte někdo?
Drabble jsou fajn. Taková vycpávková věc. Můžete si psát o čemkoliv. Tohle ale samozřejmě není vycpávka, spíš taková malá reflexe.
Nebudu zastírat, že teď mám trochu krizi a nevím, co psát. Schází mi Deset dní. Asi začnu Písničkovou výzvu odznova. Víte, tu, jak jsem ji měla na minulém blogu, ale nedodělala ji, protože se mi nechtělo psát o písničkách, které se mi nelíbí. Chtěli byste písničkovou výzvu? A mlčení beru za souhlas.
Uvidíme. Každopádně, tohle bylo drabble, zvolna navazující na jedno předchozí.
Mějte hezké dny.
Iris :V
P.S. Snad nevadí, že většina mých drabble je lyrika.

4 komentáře:

 1. Ta poslední věta mi tedy přišla dost epická. Dost na to, aby celé drabble bylo příběhem. A fakt skvělým příběhem. Kdyby někteří autoři dokázali shrnout románový příběh o hledání někoho tak jako ty, kolik lesů by se ušetřilo? :)
  Já vyslovuji drabble jako drabl, drable nebo drebl, jak se mi chce. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Podle mě se to čte "drebl", ale neptá se správného člověka :P Mimochodem, tohle je geniální.. Ovšem to nejepičtější, co jsem kdy chtěla, bylo o hádce dvou sourozenců, která začala tím, že sestra po bratrovi hodila bačkoru. A končilo to nějak takhle: "Vítězně se usmála. Jak byl hloupý! Měla přece ještě druhou botu." No jestli tohle není geniální, tak co je? Ale Detektivka se mi líbí taky.. Na které drabble tohle navazuje? :O

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za odezvu. Je to pokračování příběhu z tohoho drabble: http://kosatec.blogspot.cz/2014/03/sama-sobe-se-divila.html

   Vymazat
  2. Není zač... Jinak se mi víc líbí tohle drabble než to první, ale to je věc názoru. Omlouvám se za svůj předchozí (trochu) šílený komentář - nepřečetla jsem si ho po sobě a takhle to dopadlo... Doufám, že mě ještě stále považuješ za kultivovanou osobu :D

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.