pátek 23. října 2015

Týdenní třídění VIII.

Uf. Popravdě, do poslední chvíle jsem si myslela, že se tentokrát do žádného třídění nepustím, neboť uplynulý týden jako by se ničím nevyznačoval; prostě uplynul. I taková období jsou potřeba, ničemu to nezazlívám. Je ovšem umění najít něco málo i ve zdánlivě ničem. Tak uvidíme, jaká jsem umělkyně.


Jenom čmáranice, která se mi nepodobá.

Týden, kdy se to sypalo možná víc než obvykle, ale mně to nevadilo
Vážně ne. Možná proto, že vím, že mě čekají prázdniny (během nichž se to může vyvinout ještě mnohem, mnohem hůř, ale to platí o jakémkoliv období). Také mě trochu uklidnila zkouška kvarteta. Padám sice stále z rytmu - ale jsem čtvrtý klarinet, takže mi nikdo nenadává. Sobotní výstup na Dni stromů v ekocentru v Oldřichově se docela povedl, a viděli jsme i prase! Velké štětinaté prase. Jmenovalo se Edunka, pokud se nepletu. Vyfotila jsem ho, ale nechce se mi preparovat paměťovou kartu z telefonu (ne, není chytrý).
Pondělní taneční jsem strávila s vyděšeným pohledem navrch hlavy. Muselo být vážně zábavné mě pozorovat. Konala se totiž speciální lekce salsy a zumby a jedno bylo horší než druhé. Bezstarostný pohyb do rytmu hudby mi není souzený. Po návratu domů mi bzučelo v hlavě z té uřvané instruktorky.
Středa přinesla jednu nepříjemnou věc, jež se naštěstí nečekaně vyřešila ještě než došla svého naplnění, ale zanechala mě dost naštvanou na sebe samu. Ve čtvrtek jsem si zase "omylem" nechala jednu lepší známku z fyziky, jenže pak jsem usoudilo, že to bylo hloupé, a vše jsem vyřešila.
Dnes nás přišlo do školy jen pár, protože škola pořádá zájezd na Expo do Itálie. Naštěstí jsem nebyla sama, kdo tam nejel. A odpadla nám ruština, takže jsem snad poprvé v tomto roce skončila už v 15:10.
Tolik k celkovému shrnutí. Teď pojďme na ten otravný a nudný bližší rozbor.

Světlý bod
Občas přemýšlím, jak se vlastně stavět k novým zkušenostem. Jestli jsem konzervativní, nebo vlastně ne. A když jde o takovou pitomost, jako je salsa a zumba, asi je to ještě rozporuplnější. Ale nakonec jsem ráda, že jsem měla možnost to vyzkoušet. Dříve jsem žila v iluzi, že zumba je něco, co by se mi mohlo líbit (prý je to pro tlusté). Tak to ani náhodou. Já prostě neumím přijatelně reagovat na pokyny typu "třeste zadkem". Nebo "uvolněte se a hýbejte se do rytmu hudby". Nevím, co to ve mně je, nebo spíš není; snad nedostatek citu pro hudbu nebo zábrany silné jak zdi rotundy, každopádně mi to absolutně bránilo ve výkonu zumby. I tak považuji tento zážitek za světlý bod týdne. (Salsu ani nekomentuji, v tom kvik kvik slou slou jsem se ztratila velice brzy a pak jsme se tam jen tak točili, ale dobrý, no.)
Další pozitivní věc - a to bych tedy nerada zakřikla - je to, že na mě sedlo nějaké umělecké střevo a tak nějak jsem začala generovat rýmy. Je to hezké, protože mám pocit, že aspoň něco mi jde od ruky. Teda snad. To ať posoudí jiní. (Proč je pro mě cizí názor tak důležitý?)
Naše škola nedává moc často ředitelské volno, ale tentokrát tomu okolnosti přály a my máme týden volna (spolu s podzimními prázdninami, samozřejmě). To je fajn. Poslední dobou se sice snažím chodit spát aspoň před půl dvanáctou, a docela to pomáhá, ale znáte to, vždy je co dospávat. Stejně jako je vždy co číst. Tentokrát bych vážně ráda přečetla aspoň jednu z knížek, které mi vyčítavě leží na poličce knihovny. A až je všechny přečtu, konečně si vylovím něco z těch nových přírůstků do školní knihovny.
A nikdy bych neřekla, že se něco takového stane, ale asi jsem přišla na chuť staré čínské poezii. (Li Po a tak, ta ostatní jména si už nevybavuji, prostě Zpěvy staré Číny, parafrázoval to B. Mathesius ve dvacátých letech minulého století a něco z toho docela stojí za přečtení.)
Jo a taky jsem první v klokanovi! Netuším, jak se to mohlo stát, asi že jsem nechala pár otázek nezodpovězených a tak mi za ně nemohli odečíst žádné body. Nevím, jestli to pro mě něco znamená, ale je to docela zajímavý pocit.

Tmavý bod
Těch je trochu víc, ale nehodlám se s tím tak stylisticky párat, jako s předchozími odstavci (ač blog je trochu o stylistickém patlání, to nepochybně). Prostě to sem vypíšu, abych vám zvedla sebevědomí, že ani u Iris není vždycky duha.
Ve středu jsem nemohla najít učebnici češtiny, a jelikož jsem nechtěla dostat nulu z aktivity v hodině, a také proto, že bydlím asi tři minuty od školy, mne popadl náhlý záchvat a běžela jsem si pro ni domů. Jenže doma nebyla. Převrátila jsem naruby všechno, ale nikde nic. Tak jsem s hlasitým bouchnutím dveřmi (prý to dělám až moc často... to víte, přece jen mám původ v temperamentní jižní Evropě ehm ehm) odešla zpět na odpolední vyučování. Měla jsem chuť trhat a kousat, protože někde ta učebnice přece MUSÍ být, ale naštěstí jsem nikomu nic neudělala. A nakonec se ta podělaná věc vynořila. Byla v deskách schovaných na dně mé poličky. Trochu jsem se zklidnila, ale zároveň jsem... no... prostě přišly menší obavy o mé duševní zdraví. Ale nevadí. Carpe diem dokud můžeš.
To s tou známkou z fyziky jsem už zmiňovala. Už nikdy nechci zažít nic podobného.
Na počasí si již nestěžuji. Nic s tím stejně neudělám, a navíc teď bylo docela hezky.

To jsem si o víkendu chtěla dělat výpisky z politologie, ale chyběla mi trpělivost, snad mi prominete tu srač na konci.

A jeden můj oblíbený vzor, abychom nekončili naštvaně.

Ruština je krásný jazyk, ať si říká kdo chce co chce, a azbuka je taky docela hezká, i když s ní mám čas od času ještě problém (zvlášť s tím hrozným měkkým znakem, který je snad všude a nikde zároveň).

Užívejte si volno.
Iris :V

2 komentáře:

 1. Taky mi nejde zumba a tak. Možná bych se zvládla uvolnit, ale mám pocit, že to prostě není pro tlusté. Všechno se na tobě třese a rozhodně mi to na pohled nepřipadá přitažlivé...
  Za klokana gratuluji. Byl přírodovědný? Taky jsme ho psali. Prý se mi povedl. Ale prý žádnou vylepšující známku do chemie nedostanu. Propadám.
  Ruština se mi líbí, i když ji neovládám. Pamatuji si na písničku Kanikuly (snad se to tak píše), kterou jsme poslouchali tak ve třetí čtvrté třídě. :)
  Často nemůžu najít věci, učebnice a tak. Ale bohužel nemívám tolik štěstí jako ty. :D
  Ten vzor se mi taky líbí.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, přírodovědný. :-)
   Каникулы, prázdniny, jasně ;-)

   Vymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.