pátek 25. září 2015

Týdenní třídění IV.

Dobrý večer! Jak se máte?
Já se rozhodla věnovat zbytky svého času před usnutím (protože dneska to opravdu vypadá na spánek) dalšímu pátečnímu třídění. Upřímně, mám pocit, že školní pátky jsou krizovka. Letos jsem zažila zatím dva a stačilo mi to - není snad nic nepříjemnějšího, než moje projevy v pátek večer. Věřte, nechtěli byste mě mít po boku.
Ale i přes tuto nepříjemnou náladu (která možná odezní) se pokusím dát dohromady další Týdenní třídění. Možná trochu kratší než obvykle. Možná i mírně zmatenější. A taky nemám tolik fotek. Ale to nevadí. I tento uplynulý týden byl místy světlý, místy tmavý. O tom je vlastně život.

Jen tak, abychom mohli všichni ocenit můj lak a novou bílou skříň

Divné mezidobí
To byl tento týden. Od minulého pátku se změnilo hlavně to, že už nedělám projekt, tedy že se mé domácí povalování opět změnilo v krutou školní docházku. Znáte-li mě aspoň trochu, možná vás napadne, jestli jsem i tentokrát dělala vše na poslední chvíli? Odpověď není tak úplně jednoznačná; vlastně ano, dělala, ale jinak se to nedalo provést, neboť celá záležitost kolem našich projektů je trochu zapeklitá a zdá se, že celý systém je nastaven na to, že ať už přes týden pracujete jakkoliv, stejně to tisknete poslední večer (nebo dokonce totálně poslední ráno). Ono to totiž funguje tak, že během onoho domácího týdne máte zakázané konzultace s vedoucím práce, a když teda něco napíšete, v pondělí vám může být sděleno, že to máte do středy celé předělat.
Mezidobí. Od únavy k únavě. Pondělí a úterý patřilo posledním hektickým úpravám našich prací. Středeční ráno - šup s tím do ředitelny (a někteří šup domů, za spánkovými dluhy do peřin). Další dva dny jako by se na nás - nebo aspoň já a pár bližších lidí jsme se na tom víceméně shodli - sypala znovu nabytá všednost. Vždyť projekt už máte hotový, a co bych měla říkat já, já ty vaše nádhery budu muset číst! A jiné, a jiné, a jiné, hrnoucí se z útrob profesorů.
Tak, to by byl zdrcující úvod.

Světlý bod
No, o projektu jsem se už nahovořila dost, ale stejně si neodpustím sdělení, že právě úlevný pád kamene ze srdce po odevzdání té dvacetistránkové hrůzy byl jedním z nejsvětlejších bodů týdne. Baví vůbec někoho ty odborné práce? Číst a psát? Proč se to dělá? Aby nás připravili na bakalářky a diplomky a kdovíco ještě. Otázka je nasnadě - k čemu se píšou ty bakalářky a diplomky? Když to baví jen úzký okruh vyvolených? Chtělo by to revoluci. (Toto je nadsázka, nechci tak úplně bořit české školství, kdyby to někdo náhodou nepochopil.)
Z pondělních tanečních mám vždy už od rána žaludeční nervózu, protože je to pro mě prostě hrozně stresující záležitost. Moc lidí, holky mnohem hezčí, než já, a příšerné posouvací "volenky", při nichž jsem zatím vždy dostala nějakého nepříjemného tanečníka, který se neumí zasmát vlastnímu zakopnutí. A vůbec, nechápu, proč se to celé bere tak vážně. Poslední lekce je pro mě světlým bodem i přes to, že jsme se tam málem zabili při nějakém foxtrotu s otáčkami o pravý úhel. Nebo co to bylo. Myslím, že prostě nemám rytmus v krvi. Nevadí.
Nedá mi to a musím zmínit i školní knihovnu. Trochu i pro to, abyste měli pokračování k tomu, co jsem psala ve třech minulých tříděních. Nové knížky (grant EU, nebo co) pořád přicházejí a přicházejí a prý nejsme ještě ani v půlce! Pokaždé, když teď přijdu do knihovny, z regálů pro nižší gymnázium (grr!) se na mě zubí plno nových knih. Nové a voňavé. Asi si teď dlouho žádnou knihu nekoupím a povinnou četbu i třetí díl Selekce si půjčím ze svého nového království čaje a knih.
Další, trochu provinilý, světlý bod je fakt, že ono další trio, jehož součástí jsem se měla stát, se nekoná. Víte, já bych neměla nic zásadního proti tomu souboru samotnému, jen... čas není nafukovací (kdyby byl, už dávno bych ho nafoukla).
A pro dnešek poslední světlý bod; myslím, že jsem se naučila malovat si oční linky. Tedy, posledně jsem si je vyrobila (jinak se to v mém případě nazvat nedá) před tanečními a obě moje oči to přežily a prý jsem ani nevypadala jako příšera. To je velký osobní pokrok.

Tmavý bod
Už nebudu opakovat, jak nechci tento odstavec moc prodlužovat a blabla. Hlavní negativum tohoto týdne je nevyspalost, tedy spíš moje vlastní neschopnost se vyspat. Pak taky jedna dnešní událost, o které by bylo bezpředmětné se rozepisovat (ne že bych vám nechtěla sdělovat novinky, spíš to je taková interní blbost), která krutě zničila naši třídní výzdobu. Nakonec to ale vše dopadlo dobře. Ani jsem nebrečela.
Další minus - ta hrůza jménem řezy krychlí. Nemá cenu to komentovat ani vysvětlovat. Prostě se ta krychle nějak rozřízne, no, ale problém je, že to vidíte na papíře a musíte si představit, kam to říznout, a to naši třídu rozdělilo na dvě skupiny; hurá skvělý úžasná desítka zadarmo a uááá nemám vůbec prostorovou představivost a narážím do zdí a prosím někdo tu krychli fikněte za mě.
Ale líbí se mi, jak to ve výsledku vypadá, když se řez udělá dobře a vytáhne barevnou fixou. Vyfotila bych vám to, ale nechala jsem to všechno ve škole.
Věci jako málo času na čtení nebo váhu, která neklesá, ač navenek mi připadá, že jo, už radši ani zmiňovat nebudu, protože to jsou klišé mých všedních dní a bludný kruh, z něhož se nevykroužím.(Úlevný a děsivý úsměv přímo navazující na předchozí foto)

A kdybyste někdo měli zájem o moje divné fotky, nedávno jsem podlehla pokušení a společnosti a zařídila si účet na instagramu. Akorát mě štve, že se tam nedají dávat fotky přímo z počítače.

Zítra jedu za dobrodružstvím. Měla bych jít spát.
Mějte se hezky.
Iris :V


Neuspokojil-li vás tento článek, podívejte se na Hudební tag.

3 komentáře:

 1. Máš krásnou bílou skříň! A ještě lepší lak na nehty!
  Gratuluju ke zbavení se tria. Já si letos přihodila orchestr - a es klarinet k tomu... Tak se na to učím a uvidím. Ale rozhodně se neobviňuj z toho, že ti spadl kámen ze srdce ;)
  Přeju pěkný další týden!

  OdpovědětVymazat
 2. Téda! Moc dobře, ten úsměv se zasloužený. Revoluci, nejlépe hned teď! K čemu je se učit blbosti a psát blbosti, když nikdo ani pořádně neví, jak vyměnit žárovku a vyčistit záchod, no ne? :D
  Tak jen tak dál, ať se ti líp spí ;).

  OdpovědětVymazat
 3. Tak jsem si tvé další třídění přečetla - a rovnou dvakrát. Včera večer, když už mi z té biologie třeštila hlava (naštěstí písemka vypadá nadějně) a před chvílí, protože už mi obsah zase trochu vypadl z hlavy. Stává se.
  Ke většině věcí už jsem se nějak vyjádřila, třeba k tomu projektu. Jsem zvědavá, jak se popasuješ s tou obhajobou, a těším se, až to budeš mít za sebou úplně definitivně. :)
  A ten lak se mi líbí! :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář! E-mailové spojení z jistých důvodů neexistuje, chcete-li mi něco sdělit, napište to prostě sem.